- The Holy Trinity of Watches, ill. a The Big Three of Watches a Vacheron Constantin, Patek Philippe és Audemars Piguet luxusmárkák megjelölése.
- Ezek a márkák nagyon hosszú történelemmel és olyan üzenettel büszkélkedhetnek, amely a mai napig tart.
- A világ legrégebbi órás háza a Vacheron Constantin.
A világ legnagyobb órás házainak témája kétségkívül sokféleképpen felfogató. A jó hírű óragyártókat számos tényező miatt ismerik el. Ezért úgy döntöttünk, hogy egy-egy különleges sorozat révén időről időre bemutatjuk némelyiket. Első részében a főszerepet a legendás The Holy Trinity of Watches tagjai kapták.
A cikk tartalma
Mi az a The Holy Trinity of Watches?
A The Holy Trinity of Watches ( Az órák szentháromsága), ill. a The Big Three of Watches (Az Órák nagy hármasa) 3 rendkívül elismert órás divatház megjelölése, amelyek eredete hol máshol, ha nem Svájcban található. De ne várjon egy Tissot karórát közöttük. Bár „svájci minőségűek“, a fent említett trió luxusmárkákból áll:
- Vacheron Constantin
- Patek Philippe
- Audemars Piguet
Vacheron Constantine karóra
Bár a Vacheron Constantin márkát „csak” 1755-ben alapították, története sokkal mélyebbre nyúlik vissza a múltba – konkrétan a 16. századba. Abban az időben sok európai protestáns keresett menedéket a svájci Genfben, amely sok ügyes iparost hozott össze a világ óragyártó fővárosában. Jean-Marc Vacheron volt az egyikük.
Az általa készített ezüst zsebóra az innováció jegyét viselte. Két évtizeden belül a Vacheront az ipar úttörőjeként ismerték el. Unokája, Jaques-Barthelemy áthozta a Vacheron márkát az új korszakba. Ezt úgy tudta megtenni, hogy a vállalat termékeit Svájcon kívüli új piacokon mutatta be. Az órák Franciaországba és Olaszországba történő exportálásával a Vacheron cég gyorsan bővült.
Jaques-Barthelemy Vacheron azonban rájött, hogy segítségre van szüksége, ezért egy új partnerrel, az elismert François Constantin nevezetű üzleti stratégával állt össze. Így jött létre a Vacheron Constantin karóra.
Patek Philippe karóra
1839-ben Antoine Norbert de Patek és Francois Czapek órás társaságot alapított Patek, Czapek et Cie néven. Néhány évvel később, konkrétan 1844-ben, Antoine Norbert de Patek részt vett egy párizsi ipari kiállításon, ahol Jean Adrien Philippe bronzérmet nyert egy kulcs nélküli tekercselő és beállító rendszer feltalálásáért.
Csak egy évvel később Philippe a svájci Genfbe költözött, ahol partnerségi megállapodást írt alá Antoine Norbert de Patekkel. Az „újszülött” cég, a Patek Philippe nagyon gyorsan tudta alkalmazni mindkét tulajdonos tudását és készségeit az óráikra. Ugyanebben az évben, azaz 1845-ben a Patek Philippe márka kiadta első óráját, az 1181 -est. Egyébként Philippe kulcs nélküli tekercselő és beállító rendszerét tartalmazta.
Audemars Piguet karóra
Azonban közöttük volt a valaha készült legszofisztikáltabb órák némelyike is. Ez az honor, úgymond, annak a partnerségnek a tükre, amelyet Jules Louis Audemars és Edward Auguste Piguet – a két svájci fiatal kötött 1875-ben. Fő devizájuk a bonyolult óraszerkezetek létrehozása volt, különös tekintettel a tisztességes végső igazításokra.